CANTAŞ DOĞALGAZ MÜHENDİSLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

Kombi Değişim

Marmara Bölgesinin önde gelen Sıhhi ve Mekanik Tesisat Firması olarak; sektörümüzde 20 yıldır faaliyette bulunmaktayız.

Profosyonel ekibimizle yüksek kalitede hizmet vermekteyiz. Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz Kocaeli ve İstanbul Anadolu Yakasında devam etmektedir.

KOMBİ DEĞİŞİMİ BİLGİLER

-Öncelikle Kombi gibi gaz ile çalışan cihazların değişimini İstanbul'da İgdaş ve Gebze'de Palgaz gibi yetki belgesi olmayan firmalara yaptırılmamalıdır.

-Kombi Montajınız ise; sertifikalı ve tecrübeli teknikerler tarafından yapılmalıdır.

-Proje Değişimi Gerektiren Kombi ile Proje Değişimi Gerektirmeyen Değişimler söz konusudur.

-Eski kombiniz bozulduğunda ya da yerine yeni bir kombi ile değiştirecek olduğunuzda (İGDAŞ- PALGAZ- İZDAŞ) gibi kurumlara bildirim yaparak uygunluk onayı alınması gerekmektedir.

İgdaş- Palgaz- ya da İzdaş gibi kurumların online sisteminden kombi değişim formu doldurulur.

- Kurumdan gönderilen Proje mühendisleri formu inceler ve onay verirler. Bu onay belgesi sizlere teslim edilir. Daha sonra kombinin servisi çağrılır. Servis, kombi değişimi formuna bakarak kombi çalıştırma işlemini yapar

-Doğalgaz uygunluk onayının alınması gerekir yoksa kombiniz garanti kapsamı dışında kalır.

-Yoğuşmalı Kombilerde ise; kombi montajı esnasında önemli olan yoğuşma gider hattıdır. Bu hattın tecrübeli bir ekip tarafından yapılması önemlidir!(bazı markalarda servis yönlendirmesi firma tarafından yapılmak zorundadır)

-Yeni Kombinin Montaj işlemi; kombinizin şartnamesine uygun olarak, tesisatınıza ve duvarlara zarar verilmeden takılması gerekir.

-Bacalı Kombilerde, İtfaiyeden yetkili firmalar aracılığı ile bacanın kontrolü yaptırılarak onay belgesini alır. Sonra (İGDAŞ-PALGAZ-İZDAŞ) gibi kurumlar yetkili firmalara ;eski bacalı kombiyi söktürüp yeni bacalı kombinin montajını yapmalarını sağlar.

- Montaj işleminde son olarak kombiye su verilir diğer odalarda kaçak olup olmadığının kontrol edilir.

-Doğalgaz uygunluk belgesini yetkili servise sunmanız gerekmektedir.

-Bacalı Kombiden Hermetik Kombiye Geçişlerde; Kombi değişimi yapılmadan önce doğalgaz tadilat projesi çizilir. Yetkili kurumlardan onay alındıktan sonra randevu alınır. Randevu gününden önce gaz hortumu, ocak , sızdırmazlık testi vb. eksiklikler varsa düzeltilir. Böylelikle kombi montajı işleme alınır.

-Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçişlerde; yeni doğalgaz tesisatı doğalgaz tadilat projesi çizilir. Kurumdan projenin onayı alınır ve kontrollerin yapılması için kurumdan randevu alınır. Randevu gününden önce yeni projeye göre Bacalıdan Yoğuşmalıya Geçiş gaz hortumu, sızdırmazlık testi vb. eksiklikler giderilir ve kombi montajı yapılır. Proje ve tesisat kontrolleri yapılarak uygunluk belgesi müşteriye teslim edilir.

Diğer Sayfalarımızdan Bilgi Almak İçin Lütfen Tıklayınız.

  • Petek Temizliği
  • Kaçak Su Tespiti
  • Doğalgaz Projesi
  • Kombi Montaj