CANTAŞ DOĞALGAZ MÜHENDİSLİK


Radyatörler ve Ev Dekorasyonu

Evinizdeki bir radyatörün, yalnızca evinizi ısıtmak için işlevsel bir ekipman parçası olarak kurulmuş düz beyaz bir ünite olması gereken günler çoktan geride kaldı. Şimdi, ev sahibi için mevcut olan çok sayıda boyut, stil ve hatta renkler var. Bu seçim, evinizin şekillendirilmesine mükemmel bir uyum sağlayan bir radyatörü kolayca bulabileceğiniz anlamına gelir. Bu kılavuzda, satın alınabilecek radyatörlerin farklı türleri ve stilleri hakkında temel bilgiler verilmektedir.

Oturma Odası ve Yatak Odası Radyatörleri

Salon ve yatak odaları için mevcut olan radyatör türleri açısından - gökyüzü limittir. Pencerenin altına yerleştirilen geleneksel panel radyatörler oturma odası ve yatak odasında harika görünüyor. Sahip olduğunuz alanda doğru radyatörle uyuşabilmeniz için bunlar çeşitli genişliklerde ve derinliklerde bulunur.

Özellikle bir radyatör daha açık kalacak oturma odasında, dikkate alınması gereken bir şey çok radyatör için daha dekoratif vanaları satın almak isteyebilirsiniz olmasıdır. Seçim size kalmış.

Ayrıca, geleneksel beyaz radyatörler ile sıkışmadığınızı da hatırlayın. Farklı renk veya yüzey aralıklarında bulunan bir radyatörü nasıl seçebilirsiniz. Daha ayrık olan veya alışılmamış bir alana sığması gereken bir radyatör arayanlar için veya hatta bir ev ofisi için pratiklik tasarım üzerinde daha fazla önem taşıyabilir. Örneğin, bir ev ofisinin, geleneksel bir stil radyatörü için fazla yer olmayabileceği evin bir köşesine sıkışması oldukça yaygındır. Bu gibi durumlarda, dikey radyatörler de aradığınız çözüm olabilir.

Banyo Radyatörleri

Genel olarak, banyolar oldukça küçük alanlardır ve belki de diğer odalardan biraz daha işlevsedtir. Bu, banyodaki stil veya tasarım kalitesini feda etmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Aralarında seçim için bol miktarda iyi tasarlanmış, harika görünümlü ve performanslı radyatörler var. Alan izin verirse tabii ki evdeki diğer odalarla eşleşen standart tasarlanmış bir radyatör de kullanabilirsiniz. Örneğin, dikey radyatörler daha büyük bir banyoda iyi bir uyum olabilir.

Çoğu zaman banyoda özel bir radyatör sunacak yeterli alan yoktur ve birçok kişi pratik ve iyi görünümlü bir çözüm sunan bir havlupan kullanmayı tercih eder.

Mutfak Radyatörleri

Bazen mutfağın doğru stilini bulmakta güçlük çekerken radyatörün şekline karar vermek de zor olabilir. Mutfaklar ultra-modern olma eğilimindedir veya ülke kulübesi görünümü gibi klasik tarzlara sahiptir. Mevcut mutfak tarzınız nihayetinde seçtiğiniz radyatörün görünümünü önem arz etmektedir.

Genellikle bir mutfak radyatörü için yapılması gereken diğer husus mutfagın alanıdır. Çoğu durumda, radyatör için çok fazla yer yoktur ve yatay olarak tasarlanan geleneksel radyatörler iyi bir uyum sağlayamayabilir. Bununla birlikte, bazı mutfaklarda, daha modern tarzlı dikey radyatör harika bir seçim olabilir çünkü bu tür radyatörler genelde sıkı mekanlara veya kapıların arkasında olduğu gibi biraz alışılmamış mekanlara eklenebilir.

Örneğin, dikey radyatör,bir çok beyaz eşya bulunduran modern bir mutfağa iyi bir uyum sağlayacaktır.

Bu radyatörler, mutfağınız için doğru olan renk kombinasyonunu elde edebilmenizi sağlamak için Krom , çiğ metalden siyaha kadar geniş bir yelpazede mevcuttur. Alanınız darsa ve geleneksel bir yatay radyatörün yerini almaya çalışıyorsanız, o zaman kompakt bir radyatör gitmek için yol olabilir. Bu radyatörler daha az yer kaplar ve pek çok modern mutfaklar için 'hayır gürültü patırtı' çözümüdür.

Mutfağınıza uyacak daha geleneksel bir radyatör arayanlar için o zaman bir panel radyatörü> bulunmasını öneririz. Bunlar çok çeşitli boyutlarda mevcuttur ve bu tasarımda iki panel ve üç panel radyatör alabilirsiniz.

Sadece beyaz radyatörlere kısıtlı değilsiniz, cesur renkler içeren bir mutfakta mükemmel görünen çok sayıda farklı renkte radyatör alabilirsiniz.

Koridor için radyatörler

Evinizin görümüne uyan iyi bir radyatör bulmak biraz zor olsa da, zor olan başka bir yerde koridorlardır. Koridor evinizin girişi ve tipik olarak herkesin gördüğü ilk yerdir. Koridordaki iki büyük seçenek, dikey radyatörler olup, renk olarak da gümüş veya metal efekti görünümünde tamamlanmış bir radyatör daha iyi olacaktır.

Çok çeşitli radyatörleri satın alabileceğiniz bu günlerde, geleneksel radyatör tasarımlarını seçebilir veya daha modern bir görünüme sahip olan dekoratif radyatörlerle ve neler yapılabileceğinizin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Ev tasarımı. Beyaz radyatörler hala bir evde harika görünebilir iken, radyatör bildirimi yapmak isteyen kişiler için renkli veya metal efekt tasarımı gerçekten ön plana çıkabilirsiniz.

Diğer Yazılarımızı Okumak İçin Lütfen Aşağıdaki Bağlatıyı Tıklayınız.

  • Isınma Maliyetlerini Azaltmak
  • Yoğuşmalı-Hermetik Kombi Arsındaki Fark
  • Evinizi Daha İyi Nasıl Isıtabilirsiniz
  • Evde Enerji Verimliliği
  • Eviniz İçin Doğru Radyatör Seçimi
  • Radyatör Sorun Giderme Kılavuzu
  • Radyatörler ve Ev Dekorasyonu